Zimní dovolená > Lyžování v Itálii 2017

Lyžování v Itálii 2017

Italské Dolomity 2017 - dovolená pro celou rodinu za dobrou cenu

Řekne-li se „lyžování v Itálii“, pravděpodobně se většině vybaví nádherné alpské scenérie, bohatá sněhová nadílka po celou zimní sezónu, moderní upravované sjezdovky od těch lehčích až po ty obtížné černé, výborná kuchyně, vynikající zázemí pro lyžaře i snowboardisty a v neposlední řadě též aprés-ski zábava pro děti i dospělé.

Častým synonymem pro italskou lyžovačku je také název Dolomiti Superski, což je proslulý lyž. areál na severu Itálie za brennerským průsmykem, pouze 650 km od Prahy. Toto konsorcium čítá více než 1.200 km tratí a spojuje celkem 12 lyž. středisek:

Celá tato oblast prožívá neustálou modernizaci, např. nové propojení ve středisku Val di Isarco (ski-areál Gitschberg propojen s Jochtalem) a průběžně jsou zde budovány nové moderní sjezdovky a tratě (stř. Kronplatz). Tento region patří mezi nejlepší adepty pro Vaše lyžování v Itálii 2017 - nabízí vysokou jistotu sněhové pokrývky díky zdejší síti umělého zasněžování, proto je zde možné lyžovat od prosince do Velikonoc! Obrovskou atrakcí komplexu Dolomiti Superski je 40 km dlouhý lyž. okruh Sella Ronda, který propojuje 4 ski-resorty: Alta Badia, Arabba Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena.

Dalším oblíbenou lyžařskou destinací je Skirama Dolomiti Adamello Brenta s 380 km sjezdovek a 150 lanovkami a vleky, kam patří např. světoznámá Madonna di Campiglio letos propojená s areálem Pinzolo. Ski-areály jako např. Passo del Tonale a Ponte di Legno jsou hojně navštěvované díky svojí atraktivní nabídce a díky akci ski free, kdy balíček ubytování se skipasem je nabízen za opravdu výhodnou cenu!

Italský komplex Alta Valtellina zahrnuje 4 lyžařská střediska: Bormio, Livigno, Isollacia a Santa Caterina. Ski-areál Bormio hostovalo v roce 2005 Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, což je záruka moderního vybavení a super lyžovačky. Středisko Livigno patří bezesporu k nejlepším střediskům v Evropě oblíbené českými lyžaři díky širokým svahům a kvůli sjezdovkám všech obtížností a také díky svojí poloze v nadm. výšce cca 1.820-2.900 m. Po lyžování je v Livignu možné využít nakupování v bezcelní zóně (duty free).

CK KONTAKT, s.r.o. Rakovník - specialista na lyžování v Itálii, lyžování v Rakousku + termální lázně Maďarsko